Aktualności

Prezydent ma wątpliwości w sprawie nowych pomysłów na sędziów

Prezydent ma wątpliwości w sprawie nowych pomysłów na sędziów

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał ze Zbigniewem Ziobrą odnośnie jego nowych pomysłów na sędziów, ujawnił w programie "Kawa na ławę" dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Marek Magierowski. Pytanie brzmi następująco - czy to tylko polityczny gest, czy mocne konstytucyjne veto. Rządowa reforma w KRS może oznaczać polityczne naciski w sądach. W swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00 Arleta Zalewska pyta, czy nadszedł sądny dzień dla reformy.
Dziewięciolatek został raniony w szyję, bo bronił mamy?

Dziewięciolatek został raniony w szyję, bo bronił mamy?

Policja odebrała od pogotowia o godz. 2 w w nocy zgłoszenie o chłopcu, który został ugodzony nożem w szyję. Dziecko jest już po operacji, a jego stan jest stabilny - na szczęście. Jak ustalili funkcjonariusze, opiekowała się nim nietrzeźwa matka, informowała Kinga Drężek-Zmysłowska z policji w Płońsku. Sprawcą zajścia jest znajomy rodziny, który został już zatrzymany. Reporterka TVN24 nieoficjalnie dowiedziała się, że sąsiedzi słyszeli w nocy awanturę i że najprawdopodobniej chłopiec stanął w obronie swojej matki. Więcej na ten temat powie w swoim materiale Magda Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.
Zatrzymał się przy samochodzie i zapytał "czy tu łapią?". W aucie byli policjanci

Zatrzymał się przy samochodzie i zapytał "czy tu łapią?". W aucie byli policjanci

W powiecie garwolińskim, a ściśle to w Woli Koryckiej Dolnej, zaparkował przy drodze nieoznakowany radiowóz. Nagle z hurgotem zatrzymało się przy nim subaru. Kierowca uchylił szybkę, dał znak, to funkcjonariusze też uchylili. - Panowie kochani, nie wiecie przypadkiem, czy tu łapią? Gdzieś dalej? Bo człowiek trochę wypił i nie bardzo bym chciał trafić na policję - mówił. - To doskonale się składa, bo ja jestem policja - odpowiedział funkcjonariusz wyjmując legitymację. Więcej takich perełek w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.
tvnpix