Aktualności

Minister cyfryzacji napomniana. Konflikt w łonie rządu?

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, mocno skrytykował w "Jeden na jeden" TVN24 koleżankę z rządu - minister cyfryzacji Annę Streżyńską, która w mediach mówiła między innymi o tym, że nie podobają jej się plany militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Beata Szydło na środę na godzinę 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Suweren chce referendum

Suweren chce referendum

Prawie milion zebranych podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. Wnioskiem, który dla rządzącej partii, jest złożony o rok za późno bo w tej chwili reforma jest już wdrażana. Politycy PiS-u unikają odpowiedzi na pytanie - czy ta ocena wniosku - jest równoznaczna z tym, że nie zgodzą się na ogólnopolskie, edukacyjne referendum. W sondażu, przygotowanym przez Kantar Millward Brown SA dla Faktów TVN, zapytaliśmy czy Polacy chcieliby się wypowiedzieć na temat planowanej reformy edukacji. Więcej dziś w "Faktach” TVN o 19:00.
Co z tą gospodarką?

Co z tą gospodarką?

Bank Światowy, w raporcie sprzed pięciu dni, pisze o tym, że polska gospodarka przyspiesza. To zasługa głownie środków unijnych i konsumpcji napędzanej programem pięćset plus. To cieszy Beatę Szydło ale martwi Leszka Balcerowicza. "Dług publiczny, z którego finansowany jest program, przebił na początku roku wartość biliona złotych". Czy, po programie pięćset plus i obniżeniu wieku emerytalnego, czas na zaciśnięcie pasa, jak mówią niektórzy członkowie rządu? Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.
Przeprasza i płacze. Tym razem nie ofiara, a jej kat

Przeprasza i płacze. Tym razem nie ofiara, a jej kat

Płacze i przeprasza - tym razem nie ofiara, a mąż-sadysta. Były już radny przed kamerą TVN24 wyznaje, że nic go nie tłumaczy - i tłumaczy, że był prowokowany. Włosy jeżą się na głowie gdy się słucha jego gróźb i wyzwisk. Teraz może wezwać go prokurator, bo jak mówi jego żona - jedno nagranie to tylko krótka chwila trwającego od 11 lat piekła. Więcej na ten temat powie Reanata Kijowska w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.
Policyjny pościg w Jeleniej Górze. "To było jak z filmu akcji"

Policyjny pościg w Jeleniej Górze. "To było jak z filmu akcji"

- To było jak z filmu akcji. Takie rzeczy zdarzają się w grach, a nie na takich wioskach jak tutaj - mówi mężczyzna, który obserwował finał policyjnego pościgu w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze próbowali zatrzymać podejrzewanego o kradzież - mężczyzna staranował policyjną blokadę, ale w końcu został zatrzymany. Za kierownicą skradzionego auta siedział 40-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Był trzeźwy, ale śledczy chcą sprawdzić, czy mężczyzna nie był pod wpływem narkotyków - tym bardziej, że znaleziono przy nim dwa woreczki z amfetaminą. Więcej na ten temat powie Dariusz Łapiński w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.
PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

Platforma Obywatelska składa wniosek o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza. Lista zarzutów jest całkiem długa - od odwołania przetargu na śmigłowce, przez masowe dymisje generałów, po honory i awanse dla Misiewicza i wreszcie najświeższy - zamieszanie wokół Wacława Berczyńskiego, byłego już szefa podkomisji smoleńskiej. Kilka dni temu w autoryzowanym wywiadzie chwalił się, że to on "wykończył caracale". - Dymisja Wacława Berczyńskiego potwierdza nasze najgorsze przypuszczenia dotyczące jego wpływu na przetarg na śmigłowce - oświadczyli w czwartek politycy PO. Jak dodali - decyzja ta powinna pociągnąć za sobą zamknięcie prac podkomisji smoleńskiej oraz...
tvnpix