Aktualności

Kucharz obraził szefa i został zwolniony. Wrócił do pracy, bo wspomniał o związkach zawodowych

Kucharz obraził szefa i został zwolniony. Wrócił do pracy, bo wspomniał o związkach zawodowych

Czasem już człowiek nie może wytrzymać i bardzo chciałby nawrzucać szefowi, ale musi się hamować. Otóż wcale nie musi, o ile jest związkowcem. Nawet niedoszłym. Sąd w Nowym Jorku wydał wyrok w bardzo ciekawej sprawie - pracownika, który publicznie obraził swojego szefa. Sędzia uznał, że miał do tego prawo. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.
Minister cyfryzacji napomniana. Konflikt w łonie rządu?

Minister cyfryzacji napomniana. Konflikt w łonie rządu?

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, mocno skrytykował w "Jeden na jeden" TVN24 koleżankę z rządu - minister cyfryzacji Annę Streżyńską, która w mediach mówiła między innymi o tym, że nie podobają jej się plany militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Beata Szydło na środę na godzinę 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Suweren chce referendum

Suweren chce referendum

Prawie milion zebranych podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. Wnioskiem, który dla rządzącej partii, jest złożony o rok za późno bo w tej chwili reforma jest już wdrażana. Politycy PiS-u unikają odpowiedzi na pytanie - czy ta ocena wniosku - jest równoznaczna z tym, że nie zgodzą się na ogólnopolskie, edukacyjne referendum. W sondażu, przygotowanym przez Kantar Millward Brown SA dla Faktów TVN, zapytaliśmy czy Polacy chcieliby się wypowiedzieć na temat planowanej reformy edukacji. Więcej dziś w "Faktach” TVN o 19:00.
Co z tą gospodarką?

Co z tą gospodarką?

Bank Światowy, w raporcie sprzed pięciu dni, pisze o tym, że polska gospodarka przyspiesza. To zasługa głownie środków unijnych i konsumpcji napędzanej programem pięćset plus. To cieszy Beatę Szydło ale martwi Leszka Balcerowicza. "Dług publiczny, z którego finansowany jest program, przebił na początku roku wartość biliona złotych". Czy, po programie pięćset plus i obniżeniu wieku emerytalnego, czas na zaciśnięcie pasa, jak mówią niektórzy członkowie rządu? Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.
tvnpix