Aktualności

Pałac kontra ministerstwo

Pałac kontra ministerstwo

Panowie Jaki i Wójcik są wiceministrami, posłami także dzięki temu, że to prezydent Andrzej Duda i jego zwycięstwo uruchomiło taką falę, że później prawica mogła wygrać wybory - powiedział w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Na jego słowa odpowiedział na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od PR-u" - skomentował. - To, że jestem wiceministrem sprawiedliwości zawdzięczam śp. Lechowi Kaczyńskiemu - powiedział z kolei dziennikarzom Michał Wójcik. Więcej o tarciach pomiędzy Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Sprawiedliwości dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie "córki leśniczego".

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie "córki leśniczego".

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekazania koperty "córki leśniczego" Mariuszowi Błaszczakowi przez Jana Szyszkę - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński w oświadczeniu przesłanym tvn24.pl. W oświadczeniu podkreślono, że "powyższe zachowanie nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.
Dwa orędzia. Prezydent i premier zabrali głos w sprawie reformy sądownictwa

Dwa orędzia. Prezydent i premier zabrali głos w sprawie reformy sądownictwa

Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy - powiedziała w orędziu premier Beata Szydło. - Nie cofniemy się z drogi naprawy państwa, nie ulegniemy naciskom - oświadczyła. W tym samym czasie głos zabrał także prezydent Andrzej Duda. - Ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa w dużej części wychodziły naprzeciw społecznym oczekiwaniom; nie mogłem jednak ich zaakceptować, bo wymagają zmian zapewniających ich zgodność z konstytucją - powiedział w swoim orędziu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.
Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

Przyjęta ustawa dotycząca Sądu Najwyższego zawiera sprzeczność między artykułami 12 i 18 ustawy. Dotyczy ona liczby kandydatów na I prezesa SN, którzy mają być przedstawieni Prezydentowi. Tymczasem Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim w sprawie ustaw dotyczących zmian w sądownictwie. Wcześniej ma spotkać się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix