Aktualności

Białystok tańczy dla rodziny pani Agnieszki. Polka zginęła w wypadku w Szwajcarii

Białystok tańczy dla rodziny pani Agnieszki. Polka zginęła w wypadku w Szwajcarii

Pani Agnieszka sama utrzymywała swoją rodzinę: dwójkę dzieci oraz chorego męża. Jednocześnie znajdowała czas na taniec – przez 10 lat trenowała hip-hop w jednej z białostockich szkół tańca. Niestety pani Agnieszka zginęła w wypadku samochodowym w Szwajcarii. Polka była przewodnikiem wycieczek. Teraz jej studio organizuje koncerty i zbiórki, żeby pomóc choremu mężowi pani Agnieszki i jej dwójce dzieci.
Policja pomogła uczestnikom imprezy, którzy zgubili kluczyk do kajdanek. „Ranking Mazura” w TVN24

Policja pomogła uczestnikom imprezy, którzy zgubili kluczyk do kajdanek. „Ranking Mazura” w TVN24

Zabawy z kajdankami bywają niebezpieczne, o czym przekonało się trzech kolegów podczas wesołej imprezy. Jeden z nich przyniósł kajdanki, drugi je założył, a potem konsternacja: kluczyk się zgubił! Tę historię w swoim – subiektywnym rankingu wydarzeń tygodnia – przedstawi Maciej Mazur. W wyjątkowym „Rankingu Mazura” nie zabraknie także doniesień ze świata nauki. Amerykańscy badacze dokonali „cudu”: z dwutlenku węgla uzyskali alkohol. Jak to możliwe? Więcej o tym w „Rankingu Mazura”, który można będzie zobaczyć w sobotę o 21:15 na antenie TVN24.
W dzieciństwie został rozdzielony ze swoją siostrą. Po 20 latach chce ją odnaleźć

W dzieciństwie został rozdzielony ze swoją siostrą. Po 20 latach chce ją odnaleźć

Pan Patryk na 22 lata i niedawno został ojcem. Prawdopodobnie to sprawiło, że odżyła w nim tęsknota za siostrą, z którą został rozdzielony ponad 20 lat temu. Gdzie żyje, co robi, jak się nazywa? Tego Pan Patryk dowiedzieć się nie może, bo siostra została adoptowana, a prawo jest w takich sytuacjach stanowcze: odszukania zerwanych więzi muszą chcieć obie strony. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.
Lekarze wszczepili implant stawu biodrowego, którego model wydrukowano w technologii 3D

Lekarze wszczepili implant stawu biodrowego, którego model wydrukowano w technologii 3D

Coraz częściej lekarze wykorzystują technologię 3D w swojej pracy. Nie tylko do przygotowywania modeli, pomagających w przygotowaniu się do operacji, ale także dających się zastosować bezpośrednio w leczeniu. W Warszawie przeprowadzono w piątek operację wszczepienia implantu stawu biodrowego, którego model wyprodukowano właśnie z użyciem tej technologii. Teoretycznie zwykła nowinka techniczna będzie miała realne przełożenie na komfort życia pacjenta. Więcej szczegółów w materiale Marka Nowickiego w „Faktach” TVN o 19:00.
Słowa szefa MON o okrętach Mistral wywołują konsternację nawet u polityków PiS

Słowa szefa MON o okrętach Mistral wywołują konsternację nawet u polityków PiS

Antoni Macierewicz z sejmowej mównicy przekonywał w czwartek, że francuskie okręty Mistral sprzedane armii Egiptu, zostały w ostatnich dniach „de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara”. Wzmianki o tym pojawiają się jednak tylko na nielicznych, mało znanych portalach internetowych, zaś poważniejsze źródła na ten temat milczą. Większość polityków PiS nie wie, skąd szef MON ma informacje o okrętach. Z kolei opozycja doszukuje się w słowach Macierewicza co najmniej złej woli. – Minister obrony, człowiek poinformowany, człowiek, który jednym telefonem do szefa służby wywiadu wojskowego może sprawdzić niemalże każdą informację, z mównicy sejmowej...
Armia wyprzedaje zbędny sprzęt. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

Armia wyprzedaje zbędny sprzęt. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

Wojskowa łódź desantowa, żuraw kolejowy, spycharka samobieżna, a może autobus sztabowy? Takie rarytasy mogą trafić w prywatne ręce. Wielu przedmiotów pozbywa się właśnie polska armia, a sprzęty i ruchomości można licytować podczas aukcji. Cena niektórych to zaledwie 100 złotych, ale są też takie przedmioty – jak np. kuter morski – za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Komu mogą się przydać i na co przeznaczone zostaną pieniądze z aukcji? Więcej na ten temat w materiale Macieja Mazura w „Faktach” TVN o 19:00.
Bartłomiej Misiewicz nadal pracuje w MON. Zajmuje się „analizą dezinformacji medialnych”

Bartłomiej Misiewicz nadal pracuje w MON. Zajmuje się „analizą dezinformacji medialnych”

Minister obrony narodowej w czwartek w Sejmie przedstawił informację na temat przetargu na caracale. Antoni Macierewicz bronił decyzji o rezygnacji z zakupu francuskich śmigłowców i zaprzeczył m.in. jakoby Francuzi mieli dać pracę 6000 Polaków – twierdził, że tylko 200. W Sejmie Antoni Macierewicz był także pytany o Bartłomieja Misiewicza, ponieważ MON przyznało, że były rzecznik nadal pracuje w resorcie - zajmuje się teraz „analizą dezinformacji medialnych, wymierzonych w bezpieczeństwo państwa”. Jak tę sprawę komentuje opozycja i jak ocenia wyjaśnienia szefa MON ws. caracali? Więcej na ten temat w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.
Sąd utrzymał wyrok dla mężczyzny, który podpalił dwie pracownice socjalne w Makowie

Sąd utrzymał wyrok dla mężczyzny, który podpalił dwie pracownice socjalne w Makowie

Dożywocie i pół miliona złotych kary. Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał decyzje sądu pierwszej instancji w sprawie mężczyzny, który przed dwoma laty odpalił dwie urzędniczki ośrodka pomocy społecznej. Lech G. bronił się mówiąc, że nic nie pamięta, jego obrońca twierdził, że 63-latek mógł być niepoczytalny. Sąd w czwartek uznał, że wymierzona kara jest adekwatna. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

Coraz bliżej do debaty Clinton-Trump. To trzecie i ostatnie starcie kandydatów

W Las Vegas odbędzie się w środę trzecia i ostatnia już debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA, Hillary Clinton i Donalda Trumpa. To także ostatnia szansa dla biznesmena, by przed wielomilionową widownią powalczyć o prezydenturę z faworytką sondaży, demokratką Hillary Clinton. Transmisja debaty w TVN24 BiS oglądać będzie można od godz. 3.00 w nocy. Więcej w materiale Marcina Wrony w „Faktach” TVN o 19:00.

„Test uczciwości dla całej sceny politycznej”

Szumnie zapowiedziana przez trio Jarosław Kaczyński-Zbigniew Ziobro-Patryk Jaki komisja weryfikacyjna to, jak przekonuje wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, „nie będą igrzyska”. – Stosunek do komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji to test uczciwości dla całej sceny politycznej – mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Chodzi o to, by w sposób jawny pokazać kto i jak załatwiał sprawy reprywatyzacji w stolicy – przesłuchiwani będą prawnicy, urzędnicy i handlarze roszczeniami. Więcej w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

Projekt PiS ws. reprywatyzacji „pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami”

– W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami ws. reprywatyzacji – poinformował na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się także do wyroku Trybunału z 2015 roku stwierdzającego, że przepis kodeksu administracyjnego z 1960 r. jest sprzeczny z konstytucją. Zdaniem lidera PiS efektem wyroku Trybunału jest to, że „najbardziej bezprawna decyzja będzie już niepodważalna”. – Jeżeli spojrzeć na to wszystko, co działo się w Polsce wokół reprywatyzacji, to trudno nie dostrzec tutaj związku – podkreślił. Więcej w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach”...
Na ulicy zabił 10-latkę siekierą, dostał dożywocie. Obrońcy wnioskują o mniejszy wyrok

Na ulicy zabił 10-latkę siekierą, dostał dożywocie. Obrońcy wnioskują o mniejszy wyrok

Najwyższy wyrok kary dla zabójcy 10-letniej Kamili to według prokuratury za mało, dlatego w poniedziałek domagała się także zastrzeżenia, by Samuel N. mógł starać się o przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 35 latach. Zdaniem obrońców mężczyzna w ogóle nie powinien trafić do więzienia, ponieważ był niepoczytalny. W kwietniu tego roku Sąd Okręgowy w Jelenie Górze skazał Samuela N. na karę dożywotniego więzienia i pozbawił praw publicznych oraz nakazał wypłatę rodzicom zamordowanego dziecka zadośćuczynienia w kwocie 200 tysięcy złotych. Czy sąd II instancji zmieni wcześniejszy wyrok? Więcej na ten temat w materiale Roberta Jałochy w „Faktach” TVN o 19:00.
Kierowcy jechali pod prąd na A4 i zablokowali „korytarz życia” dla karetki

Kierowcy jechali pod prąd na A4 i zablokowali „korytarz życia” dla karetki

Nagranie wideo, które w ubiegłym tygodniu opublikował pracownik pogotowia ratunkowego w Skawinie pokazuje bulwersującą sytuację drogową. Na autostradzie A4 doszło do kolizji, kilka osób zostało poszkodowanych, na pomoc ruszyło pogotowie. Większość kierujących autami stworzyło tzw. „korytarz życia”, aby ratownicy medyczni mogli jak najszybciej przejechać. Ale kilku zmotoryzowanych dostrzegło okazję. Ruszyli autostradą pod prąd i zablokowali karetce przejazd. Kierowca karetki wszystko nagrał i przyznaje: „w takich sytuacjach ręce opadają”. Czy nierozważni kierowcy zostaną ukarani? Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w „Faktach” TVN o 19:00.
Sędziowie świętują jubileusz Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku

Sędziowie świętują jubileusz Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku

Z udziałem 300 gości – także z zagranicy, w tym przedstawicieli Komisji Weneckiej – Trybunał Konstytucyjny obchodzi 30-lecie powstania. Sędziowie jubileusz świętują nie w Warszawie, a w Gdańsku. W organizacji obchodów pomogły miejskie władze, bo wcześniej Sejm obciął Trybunałowi Konstytucyjnemu budżet. W swoim wystąpieniu prezes Rzepliński nie wspominał o pieniądzach, za to mówił o wartościach. Wśród obecnych na jubileuszowych obchodach zabrakło najważniejszych osób w państwie. Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” TVN o 19:00.
WOŚP zagra dla dzieci i seniorów. Grupa TVN będzie partnerem 25. Finału

WOŚP zagra dla dzieci i seniorów. Grupa TVN będzie partnerem 25. Finału

Już wiadomo, kiedy i na jaki cel zbierane będą pieniądze przez tysiące wolontariuszy WOŚP. – Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom to cel przyszłorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ogłosił w poniedziałek prezes zarządu WOŚP Jerzy Owsiak. Informację tę podał tuż po zakończeniu próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób. Owsiak przekazał również, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy partnerem i gospodarzem 25. Finału została Grupa TVN. – To będzie absolutnie...
tvnpix